29 kwietnia 2026r. Szkolny Klub Turystyki Górskiej "Świstaki" z klas IV-VI wybrał się na Halę Kamińskiego - polanę podszczytową, położoną na wysokości ok. 1050 - 1100 n.p.m. na północno-zachodnim stoku Magurki (1114 m) w Paśmie Jałowieckim w Beskidzie Żywiecko-Orawskim. Opieka -
Paulina Jaworska-Gąsiorek, Anna Zientała i
Maciej Biel.